MINISTRANTI

Viški ministranti se zbiramo ob oltarju vsak dan. Naša naloga je služenje pri evharistični mizi, radi pa se tudi srečamo in gremo na kakšen izlet ali opravljamo kakšno praktično delo. Smo fantovska skupina in se vključujemo v delo vse župnije. Povezujemo se tudi z drugimi ministranti, predvsem z ministranti iz drugih frančiškanskih župnij.

Ministriramo ob nedeljah, pa tudi med tednom. S svojim obnašanjem poskušamo obogatiti bogoslužje.

Sprejem ministrantov

Vsako leto v adventnem in postnem času sprejemamo nove ministrante. Pred sprejemom je enomesečna priprava v kateri mora kandidat pokazati, da želi redno in lepo ministrirati. V tem času kandidat obiskuje sveto mašo a ne ministrira, hodi na ministrantske vaje in druga ministrantska srečanja. K pripravi sodijo tudi dodatne vaje in ministrantki izpit.

Naše obveznosti

Mlajši ministranti, ki so še v osnovni šoli, ministriramo v ponedeljek, torek, sredo ali četrtek; v petek prihajamo na ministrantsko vajo. Starejši ministranti prihajamo k maši v nedeljo in še enkrat med tednom.

Na koncu leta gremo na počitnice.

Program 2018/2019