ZLATA MAŠA P. FRANCIJA SENIČARJA, OFM

V nedeljo, 9. julija 2023, je 50 let duhovništva, zlato mašo, v viški cerkvi obhajal Vičan, p. Franci Seničar. Rojen je bil sicer v Mostah v Ljubljani, v šolo pa je prišel na Vič in ostal do odhoda k frančiškanom.

Novo mašo je imel julija 1973 v viški cerkvi sv. Antona Padovanskega. Svojega
novomašnega gesla, iz evangelija pa Janezu: »Postavil sem vas, da greste in obrodite sad«, sicer ni nikoli uresničeval kot duhovnik na Viču, bil pa je župnik v bežigrajski cerkvi in sprejel novomašnika, p. Tadeja Strehovca. Deset let je kot župnik preživel v Strunjanu, kamor še vedno radi zahajamo na počitnice mladi in starejši iz naše župnije. Trenutno služi v frančiškanskem samostanu v Kamniku.

Novomašni nagovor je p. Franciju povedal p. Hieronim Žveglič, pri zlati maši pa je pridigal p. Franci kar sam. Lahko smo občudovali, kako jasno tečejo njegovi misli in besede, kako zna nasmejati ljudi in tudi, kako rad se sprehodi med njimi in se z njimi rokuje. Duhovnik med ljudmi in za ljudi.

Pri maši je bilo veliko njegovih viških mladostnih prijateljev, bila je tudi gospa Nada, ki mu je kot mlado dekle izročila novomašni križ. P. Franci ima rad petje in rad poje, njegovo zlato mašo je s petjem obogatil viški družinski zbor Gaudium.

Po maši je bil seveda čas za druženje, srečevanje prijateljev in skupne fotografije, ki bodo spomin na lepo praznovanje.