Dekanijsko romanje na Trsat

V začetki letošnjega marca smo v okviru Dekanije Vič Rakovnik, ki povezuje Župnije: Brezovica, Črni Vrh, Dobrova, (Golo) Ig, Ljubljana - Barje, Ljubljana - Rakovnik, Ljubljana - Rudnik, Ljubljana - Vič, Notranje Gorice, Polhov Gradec, Tomišelj in Želimlje , romali k sosedom na Hrvaško.

Lep celodnevni program romanja na Trsat so pripravili župnik in dekan g. Jožef Poje, župnik, g. Janez Kvaternik, pater g. Pepi Lebreht in njegovi bratje. Na Trsatu pa smo zmolili Križev pot, ki ga je napisal g. Frančišek (Aco) Jerant, župnik iz Župnije Tomišelj.

Po sveti maši pa sta nam Trsat predstavila dva, v samostanu na Trsatu živeča novinca, doma iz naše dekanije. Po ogledu Trsata in Reke, smo se med vračanjem proti domu še okrepčali in se med seboj bolje spoznali. Ker nam je skupna vera in prizadevanje za boljši svet, smo povsod srečevali dobre prijatelje.

Romanje nas je obogatilo z novimi spoznanji, lepimi spomini in okrepilo z novimi močmi, da si bomo lahko v svojih soseščinah, zaselkih, župnijah in lokalnih skupnostih, vsak dan še bolj prizadevali za skupno dobro in bili še bolj pozorni do, v življenju huje preizkušanih.

Iskrena hvala vsem organizatorjem in seveda tudi vsem romarkam in romarjem z željo, da se dobro med ljudmi množi tudi v naprej in da se na podobnih romanjih spet srečamo.

Vnanje Gorice, 7.3.2023
Drago Stanovnik