Preberite slovenski katoliški tednik Družina!

Tednik Družina

Poleg poudarkov iz predstavitvenega plakata (slika v prilogi) priporočamo še naslednje vsebine:

1. Kolumna p. Branka Cestnika, ki Slomškovo domoljubje aktualizira tudi skozi prizmo aktualnih migracijskih tokov, ki nas skrbijo v tem času.

2. Krščanski pogled na begunsko krizo,  je rdeča nit te številke.

3. Papež je v svojih življenjskih letih zelo aktiven, kar se da prebrati v prvi polovici tednika, tudi o neposrednih stikih z našimi (nad)škofi.

4. Predstavljen je zavetnik slovenskih Vinkov.

5. O sodobnikih A. M. Slomšku in don Boscu, ki sta se veliko posvečala mladini.

6. Pričevanje aktivnega laika v slovenski Cerkvi in civilni družbi.

7. Verjamemo, da nas obdaja stvarstvo, naš pravilni odnos do njega kaže tudi papež v svoji novi okrožnici.

8. Svoje delo je ob trideseti obletnice predstavil snovalec »podzemeljske« cerkve v ljubljanskih Dravljah.

9. Pomembni dogodki iz življenja slovenske Cerkve, ki nas praviloma lahko navdihujejo s pozitivnimi toni sporočil.

10. Objavljenih je preko 30 zapisov o praviloma prazničnih dogodkih po naših župnijah.

11. Proti koncu je še predlog za jesenski pohod, ki si ga lahko zapomnimo tudi za kdaj kasneje, v malo znano okolico Idrije.

12. Na zadnji strani pa, kot vedno, razmišljanje Alojza Rebule in humoristični izbor Janeza Grila.

Skratka, več kot 30 strani zanimivega in spodbujajočega branja o zadevah, ki se nas dotikajo neposredno.

Pomagajo nam ozavestiti naše poslanstvo, dajo nam vedeti, da pri svoji krščanski drži nismo sami in pokažejo, kako se da narediti "korak več".