ŽUPNIJSKO ROMANJE NA KUREŠČEK

Marija, Kraljica Miru, nas je sprejela na Kureščku preteklo soboto (11. 9. 2021) in nam podelila duševni mir in blagoslov za novo veroučno in šolsko leto. Prišlo nas je nekaj družin in posameznikov.

Najprej smo se nahranili s križano ljubeznijo pri molitvi križevega pota.

Potem smo prisluhnili katehezi o načelih duhovnega življenja in Jezusovem srečanju s prvimi učenci, ki so spremenjeni ob Jezusu, postali veseli. Pričevali so o tem srečanju, tako da so postali povsem novi in se je stari svet spremenil v novem pogledu v svetu Božje navzočnosti, odrešenosti, miru in veselja.

Potem smo pobožno darovali še sveto mašo, pri kateri smo Marijo in Gospoda prosili za dobro človeško in krščansko vzgojo, ki gresta skozi družino z zdravimi odnosi, z družino in župnijo, ki povezuje izobraževanje in vzgajanje in po zelo JASNIH VREDNOTAH, ki rojevajo jasne krščanske drže in značaje.

Po sveti maši smo iz popotne torbe nahranili še naša telesa, z druženjem in pogovorom pa utrdili naše odnose in medsebojno povezanost.

Tako lepo nam je bilo, da smo si obljubili ponovno srečanje prihodnje leto.

SREČANJE Z JEZUSOM IN MARIJO je srečanje za veselo, pogumno in smiselno življenje.