Avtor: Župnija Vič Objavljeno: 13. 10. 2020

NESPREMENJENO OBHAJANJE SVETIH MAŠ

Slovenska škofovska konferenca (SŠK) je 8. oktobra 2020 naslovila na Nacionalni inštitut za javno zdravje (NIJZ) prošnjo za izdajo dovoljenja, da lahko še naprej v katoliških cerkvah v Sloveniji potekajo svete maše in bogoslužja z do 500 osebami z upoštevanjem priporočil NIJZ ter Navodil slovenskih škofov v slovenskih cerkvah v času krepitve epidemije COVID-19.

SŠK do torka, 13. oktobra 2020, ni prejela odgovora NIJZ, zato duhovniki lahko darujejo svete maše skladno z veljavnimi navodili slovenskih škofov z dne 21. 7. 2020

Duhovniki in verniki morajo dosledno spoštovati higienska priporočila NIJZ, navodila slovenskih škofov ter vse ukrepe za preprečevanje epidemije COVID-19 za svoje zdravje in za zdravje svojih bližnjih. Med temi ukrepi še posebej izpostavljamo:

1. pravilno uporabo zaščitne maske,
  2. upoštevanje medsebojne varnostne razdalje,
  3. uporaba aplikacije #Ostanizdrav na pametnih telefonih.

Dr. Tadej Strehovec
Generalni tajnik SŠK