Avtor: Župnija Vič Objavljeno: 29. 09. 2018

Poročilo s seje ŽPS 17. 9. 2018

1. Člani ŽPS smo razmišljali o župniji, ki ni najprej ustanova, ampak je dom, kjer vsak - tako kot v družini - doda svoj delež za dobro celotne skupnosti. Dom, za katerega župljani skupaj skrbimo, je odprt za vse in se v njem  povezujemo med seboj. Zato člani ŽPS spodbujamo medsebojno povezovanje župljanov v vseh oblikah druženja po sv. mašah in prireditvah, bodisi pred cerkvijo, na ploščadi, ali pri bifeju v A. D., pa tudi vključenost v različne skupine, še posebej zakonske.

Dragi župljani, prosimo vas še za večjo odzivnost na prireditve in dogodke v naši župniji. Župnija kliče na pomoč po dodatnih mežnarjih in prostovoljcih (-kah) za Karitas.

2. Ob 110-letnici posvetitve župnijske cerkve in ustanovitve naše župnije smo veseli in hvaležni Bogu, sv. Antonu P. in vam za lepo praznovanje in vse milosti, ki smo jih prejeli. Še posebej smo vam hvaležni za darove za obnovo župnijskih orgel in vas prosimo, da s svojimi darovi podprete obnovo do konca.

3. V ŽPS imamo nove predstavnike mladih in ministrantov: to so Ana Matičič, Žan Pušenjak in Anže Gorenc. Hvala za pripravljenost na služenje in veliko blagoslova. Podpirajmo jih!

4. Vabimo na misijonsko tombolo, sprejem relikvij sv. Frančiška in na praznovanje 110. obletnice ustanovitve župnije, sodelovanje pri izdelavi jaslic, na  romanja in ostale prireditve in dogodke, katerih podrobnosti so v Oznanilih in na spletni strani župnije.

5. Naslednja seja ŽPS bo v PON, 19. 11. 2018. Vaši predlogi in spodbude bodo dobrodošli.

P. Pepi Lebreht, župnik in predsednik ŽPS                          g. Matej Sojar, tajnik ŽPS in ostali člani ŽPS