800 LET REDA MANJŠIH BRATOV

Pred 800 leti se je Frančišek pred izbiro ali služiti gospodarju ali služabniku radikalno in dokončno odločil, da bo sledil Gospodu po zgledu svetega evangelija, kar mu je razodel sam najvišji. V prvem obdobju 800-letnice naše ustanovitve se bomo spominjali Frančiškovega spreobrnjenja z namenom, da bi ponovno prehodili notranjo pot spreobrnjenja, ki jo je prehodil Ubožec, da bi z novim navdušenjem živeli, kar smo obljubili v svojih zaobljubah (JosĂŠ Carballo-generalni minister). Ta prenova pa zahteva konkretne odločitve in sklepe, saj to kot Frančišek svojo poklicanost doživljamo v prostoru in času. Naše praznovanje bo imelo duhovni vidik: bogoslužja, kapitlji, romanja, duhovne obnove; kulturno zgodovinski vidik: simpoziji, študijski dnevi in razstave; izdali pa bomo tudi različne publikacije in spominke. Vse to v službo Bogu, cerkvi in ljudem.

Tudi naša župnija bo praznovala 800. obletnico ustanovitve reda manjših bratov. Obletnice se bomo spomnili s pripravo in praznovanjem pri bogoslužjih. V teh treh letih bomo tudi gostitelji raznih srečanj. Praznovanje nam bo pomagalo poživiti zavest, da se nam Bog daje posebej po karizmi sv. Frančiška.